Přechod na 2. stupeň bývá často pro děti i rodiče trochu neznámá. V tomto článku si připomeneme některé důležité věci.

První je omlouvání. Všechny nepřítomnosti musí být omluveny v omluvném listě. Papírky, emaily a SMS bohužel nestačí.

Uvolňování z výuky během vyučování. Rodiče si dítě mohou vyzvenout osobně nebo na základě Žádosti o uvolnění z výuky…. Formulář je ke stažení na stránkách školy. Můžete si ho také napsat v ruce, ale text musí přesně odpovídat formuláři. Bez formuláře je možné si vyzvednout dítě pouze osobně.

Učitel na druhém stupni už není jen jeden, ale je jich víc a každý má své postupy, způsob hodnocení a zvyky. Není to nic divného, každý člověk je originál, učitelé stejně jako děti. Co s tím? Nic a mít radost, že je svět pestrý. A kdyby se někomu něco opravdu moc nezdálo? Nejlepší je se zeptat. Raději u kováře než u kováříčka, takže přímo učitele, kterého se to týká. Je možné také napsat třídní učitelce (mně) na školní nebo soukromý email (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo zavolat i na soukromé číslo. To ale dávám jenom ústněsmile.

No a na závěr? Užijme si to.

Ke dni dětí dostali žáci 4.C třídní trička. Musím přiznat, že jim moc sluší. Podívjete se sami. Rodiče vybrali velmi pěknou barvu. Kamarádka z Moravy 28 triček malovala  vlastníma rukama, takže každé tričko je orginál. Jelikož bylo krásné počasí, tak jsme hodinu tělesné vyýchovy a čtení prožili  na Kavčích horách.

Na konci května jsme se vydali na zámek Loučeň, kde pro nás byly připravené úkoly ze dvora Karla IV. Den se zakončil turnajem a všichni povzbuvovali rytíře svého rodu.  Nejvíce se dětem líbilo v přírodních bludištích.

  1. května se naše třída 4.C díky mamince Matěje Smetany dostala do školy vaření Chefparade na akci FOOD REVOLUTION DAY. Hlavním posláním této akce je naučit děti mít vztah ke kvalitnímu jídlu. Vést je ke zdravějšímu životnímu stylu. Děti vařily 8 receptů podle Jamieho Olivera, k dispozici jim byli šéfkuchaří, zdravé suroviny, pěkné prostředí.

Reakce dětí:

Bylo tam pár youtuberů a food blogerů i Ben Cristovaa. Vařili jsme zdravá jídla a potom jsme je jedli. Připravovali jsme hummus, což je arabská cizrnová pomazánka. Když byl hotov, tak jsme ho dali do mističeka a nazdobili. Jedla jsem dobrého lososa s bramborami a salátem a též náš připravovaný hummus, který mi chutnal. Celý den byl super. Líbilo se mi, jak jsme vařili, a jak jsme si mohli dát i to, co jsme nevařili.

Připravovala jsem omeletu se sýrem, mussli, ovocnou květinu. Potom jsem vše ochutnávala. Líbilo se mi, že tam byli zpěváci a podepisovali nám kartičky a kuchaří, kteří nám pomáhali.Dávám tomuto dni 20 hvězdiček. Chtěla bych ho znovu zopakovat.

Připravovali jsme zde různá zdravá jídla. Já jsem stihla omeletu se sýrem, kytici z ovoce, špagety s rajčatovou omáčkovou. Mně se líbilo, že na této akci byly známé osobnosti. Nejdřív jsme se bála, že nezvládnu uvařit žádné jídlo, ale nakonec, když nám to vysvětlili, to bylo docela lehké. Strašně moc by se mi líbilo, kdybych ještě na tuto akci někdy mohla jít.

Nejvíc ze všeho mě bavilo dělat omeletu, protože mi to šlo a vyhodila jsem ji hodně vysoko.

Byla to moc dobrá akce a hlavně hodně zábavná. Líbí se mi, že jsme se zapojili všichni a všichni si to užili.

Food revolution day se mi líbil, protože  jsem konečně měl dost velký oběd.

Ve třídě již bývá velmi teplo, proto jak jen to jde, jdeme ven. Oblíbeným místem se pro nás stal park Na Kavčích horách. Nosíme si s sebou deky, míče, pití, učení...Je nám tu lépe než ve třídě.

Ve výtvárné výchově vyrábíme pomůcky, které nám pomůžou pro zopakování učiva.

 

Strana 1 z 7

Kontaktní informace

Třidní učitel
Mgr. Alice Šarešová
E-mail: saresova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naší školu pomocí virtuální prohlídky